5 blogów, które pomogą pisać lepsze teksty

Kiedy otwierasz własną firmę, chcesz by informacja o niej jak najszybciej trafiła do potencjalnych klientów. Masz w głowie obraz produktu lub usługi, którą będziesz oferować. Dopracowujesz pomysł, wybierasz szablon strony, robisz zdjęcia. Rozmawiasz ze znajomymi i partnerami biznesowymi. Jeszcze raz dopracowujesz pomysł. Teraz tylko przelać myśli na papier lub ekran monitora. Pokazać, co zyskają klienci, decydując się na Twoje produkty. Przed tobą biała kartka, mrugający kursor i… pustka.

Jak zabrać się za pisanie tekstów na swoją stronę? Czerp z wiedzy i doświadczenia innych! Click To Tweet

Przygotowałam listę 5 blogów, które pomogą ci pisać lepsze teksty. Albo pisać w ogóle. Może też być tak, że dzięki lekturze wpisów, przekonasz się, że pisanie o swoich produktach nie jest dla Ciebie. Wolisz jednak zlecić to komuś innemu. Jeśli tak, to wiesz, z kim się kontaktować.

5 blogów, które pomogą ci pisać lepsze teksty.

Konkretne wskazówki

U Artura znajdziesz świeże i nietypowe pomysły na promocję swoich usług. Dowiesz się, jak poznać swoją grupę docelową, jakim językiem pisać do niej oraz jak dobrać słowa kluczowe do treści artykułu. Na początek przeczytaj jak pisać treści na stronę internetową.

W poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć do Macieja Wojtasa. Na jego blogu przeczytasz jak się promować i jak pisać dobre teksty.

Jak pracować z tekstem

Koniecznie zajrzyj na blog Karola Leszczyńskiego, copywritera. Przeczytaj o etapach pracy nad tekstem i dlaczego research jest taki ważny.

Jakie nagłówki wybierać

Na blogu Małgorzaty Więcław koniecznie przeczytaj, jak tworzyć nagłówki, które sprzedają. Przeczytaj i zastosuj u siebie.

Co w copywritingu piszczy

Lektura tego bloga jest obowiązkowa dla każdego autora tekstów publikowanych w sieci. Rok 2016 w pigułce, proszę bardzo! Oto lista najlepszych tekstów.

Na koniec gratisowa perełka – jak rozplanować materiał na swojej stronie WWW.

Powodzenia! Pamiętaj, jeśli szukasz dobrych tekstów na swoją stronę internetową, napisz do mnie!